Wartościowanie

Często o tym myślę – czy doceniam moje życie? To, kim jestem, co mam, co robię, jak żyję, w jakim zdrowiu…? Czy potrafię głośno powiedzieć, że jestem zadowolona z wartości mojej egzystencji? Tak, na pewno tak. Już tak.

Macie świadomość, jak wielu ludzi nie docenia swojego życia? Nie widzi w ogóle wartości w tym, że istnieją. Ostatnio mężczyzna niemal wszedł pod koła mojego samochodu. Tak po prostu. Nie zareagował w ogóle. Być może jego życie w ogóle nie ma dla niego wartości. Najpierw byłam wściekła w tej całej sytuacji. A potem zrobiło mi się bardzo, bardzo smutno.

Ja też taka byłam. Czułam taką okropną miałkość, takie wielkie zrezygnowanie i niewiarę. Podważałam wszystko, co teoretycznie mogło mieć dla mnie wartość. Co właściwie – podejrzewam – ma wartość dla większości ludzi na świecie. To wszystko się zmieniło, kiedy zrozumiałam, że to ode mnie zależy, kim jestem, co mi się przydarzy, jak będę żyć oraz co będzie miało dla mnie najwyższą wartość. Nie twierdzę, że taką wartość ma dla mnie życie. Albo że zaczęłam bać się jego utraty. No niekoniecznie. Ale nie czuję, że mi nie zależy. Zależy. I co zaskoczyło mnie samą – zależało mi na życiu tego mężczyzny, który tak bardzo nie cenił swojego istnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>